reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

 

Seriál na Studenta.cz

Univerzitní města v ČR

Univerzitní města v ČR

Jak se studuje v ČR? Zkoumali jsme nejen v Praze, ale také
v Brně, Ostravě, Plzni a dalších městech!

Všechny díly seriálu zde

Studentská Ostrava: 3 tipy na výlety v okolí

17.8.2010 / Studentský život

I když je oblast Ostravska známá především těžbou uhlí a zničenou okolní krajinou, nachází se zde mnoho zajímavých míst. Ta méně známá jsme pro vás vybrali.

Technické muzeum Tatra

Legendární značka automobilů a náklaďáků Tatra je neodmyslitelně spjata s malým městem Kopřivnice, které se nachází asi hodinu cesty autobusem z Ostravy. V nejstarším kopřivnickém objektu, dnes sídle tamního muzea, se kromě historie samotného města můžete seznámit i s úplnými počátky jedné z nejznámějších českých automobilek. Součástí expozice je víc než šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby. Kromě návštěvy muzea se v Kopřivnici můžete vykoupat, svézt na koni nebo zkusit tzv. mushing, tedy jízdu s psím spřežením.
www.koprivnice.cz

Štramberk

Městečko Štramberk proslavila především sladká medová pochoutka s legračním názvem Štramberské uši, která se zde peče už několik staletí. Málokdo ví, že sladkost připomíná legendární vítězství štramberských křesťanů nad Tatary, kteří jim v boji utínali uši. Ve Štramberku určitě navštivte zříceninu hradu Strallenberg a přilehlou válcovitou gotickou věž Trúba, která je otevřena celoročně. Za zhlédnutí stojí i několik valašských roubených chalup z 18. a 19. století, které dohromady tvoří jakýsi „živý skanzen“. Kousek od centra města je rozhledna Bílá hora, připomínající svou strukturou model DNA, ze které je nádherný výhled do okolí.
www.stramberk.cz

Rodný dům Sigmunda Freuda

Slavný psycholog a průkopník psychoanalýzy Sigmund Freud se v Příboře na Moravě sice narodil, ale celkem zde prožil pouhé tři roky života. Přesto je rodný dům tohoto nejznámějšího židovského psychologa a teoretika vývoje sexuálních pudů oblíbeným cílem turistů. V expozici, která je součástí prohlídky Freudova rodného domu, se za symbolické vstupné seznámíte jak s psychologovým životem, tak i mnoha pikanteriemi, které se s jeho osobou pojí. Na náměstí Sigmunda Freuda se můžete osvěžit vodou z litinové kašny z 19. století.
www.pribor.eu

Markéta Ježková
Foto: koprivnice.cz

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama