reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

 

Seriál na Studenta.cz

Univerzitní města v ČR

Univerzitní města v ČR

Jak se studuje v ČR? Zkoumali jsme nejen v Praze, ale také
v Brně, Ostravě, Plzni a dalších městech!

Všechny díly seriálu zde

Koupaliště, nebo do přírody: Kam v Praze k vodě?

24.8.2010 / Studentský život

Prázdniny se už pomalu chýlí ke konci, ale nám ještě zbývá pár dní pěkného počasí a celé září, než budeme muset opět do školy. Pokud trávíte zbytek léta v hlavním městě, určitě čas od času v horkých a slunečných dnech zatoužíte po osvěžení někde u bazénu nebo u rybníka. Hledáte alternativu k profláklému Podolí? Přečtěte si pár tipů Studenty, kam v létě v Praze vyrazit k vodě.

Bazény:

Podolí

Pražská klasika – koupaliště s několika bazény (vnitřními i venkovními), s tobogánem, několika dětskými bazénky a brouzdališti a se skokanskými můstky. Někteří ho zatracují, protože bývá téměř celé léto přeplněné a voda v bazénech je příliš teplá na to, aby přinesla nějaké osvěžení. Areál nabízí i parní saunu v ceně vstupného nebo saunu klasickou a solárium za příplatek. Letní vstupné pro studenty stojí 90 Kč na celý den. Otevřeno mají do 21:45.

Jak se tam dostanu? Přímo před areálem jezdí tramvaje – 3, 17 a 16, stanice Kublov. Odkaz na web.

Petynka

Koupaliště Petynka ve Střešovicích nabízí kromě bazénu také tobogán. Lidí tu bývá někdy trochu méně, což může být i cenou vstupného, které stojí až 150 Kč. V celém areálu je navíc wi-fi zdarma. Zavírají už ve 20:00.

Jak se tam dostanu? V blízkosti koupaliště staví autobus 174 a 108 z Dejvické, stanice Pod Královkou. Odkaz na web.

Pražačka

Pražačka patří mezi menší a klidnější místa, kde se vykoupat. Přes týden tu bývá jen velmi málo lidí. Takže pokud chcete klídek na trávníku nebo na betonu u bazénu, vyražte na Žižkov. Chodí sem ale převážně starší lidé nebo rodinky s dětmi, takže pokud chodíte na bazén předvádět svoje vypracované bicepsy nebo nové plavky, jděte raději do Podolí. Celý den vás vyjde na stovku, od 17:00 pak jenom na 60 korun. Zavírají až ve 21:45 a nabízejí i večerní plavání při umělém osvětlení.

Jak se tam dostanu? Tramvají 1, 9, 16 nebo 33 do zastávky Vápenka. Odkaz na web.

Slavia

Koupaliště ve Vršovicích, které bývá také trochu méně přelidněné než Podolí. V areálu je několik bazénů a ležet se dá na trávě nebo kolem vody na betonu. Vstupné na celý den vás bude stát 120 korun, od 15 hodin jen stovku. Koupat se můžete do 20:00.

Jak se tam dostanu? Tramvají 6, 7, 22 a 24 do zastávky Kubánské náměstí. Odkaz na web.

Divoká Šárka

Říká se, že je to nejklidnější koupaliště v Praze. Leží mimo město – dostanete se k němu z Dejvické autobusem nebo tramvají na zastávku Divoká Šárka a dále asi 10 minut chůzí po červené značce. Divoká Šárka nabízí opravdové osvěžení v horkých dnech – voda v bazénech je úplně ledová. Celý den se tu můžete koupat za 60 korun. Odkaz na web.

Koupání v přírodě:

Džbán

Přírodní nádrž se štěrkovým dnem ve Vokovicích nabízí travnaté plochy s pozvolným vstupem do vody. K dispozici jsou i sprchy a záchody s pitnou vodou. Akčnější tu najdou i nějaké to sportovní vyžití – volejbalová hřiště nebo aquazorbing. Na koupališti je i nudapláž a čas od času se tu v létě konají koncerty nebo festivaly. Vstupné pro dospělé stojí 50 Kč na celý den.

Jak se tam dostanu? Buď do zastávky Divoká Šárka a dále pěšky nebo tramvají 26 a 20, zastávka Nad Džbánem. Odkaz na web.

Žluté lázně

Nejoblíbenější letní areál u vody v Praze – na své si zde přijde opravdu každý. Vstupné pro studenty stojí 20 korun. Najdete tu mnoho různých restaurací od pizzerií, cukrárny Myšák až po pivní stany. Koncerty jsou tu v létě každý víkend a vstupné na ně stojí okolo dvou stovek. Do konce srpna ještě zahraje Divokej Bill, Support Lesbiens a v září pak Olympic nebo Indy & Wich. Přes den se zabavíte třeba fotbalem v kleci, beach volejbalem, ping pongem či aquazorbingem na Vltavě nebo si můžete půjčit in-liny. Odvážnější mají možnost i koupání ve Vltavě.

Jak se tam dostanu? Stejně jako do Podolí na zastávku Kublov nebo Dvorce. Odkaz na web.

Omrzela vás Praha? Vyrazte na koupaliště po Čechách.

Text: Míša Raková
Foto: weby jednotlivých lokalit

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama